Erdoğan Karahan

Devlet memuru bir baba ile ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak Bitlis Adilcevaz’da Dünyaya gelen Erdoğan KARAHAN, eğitim hayatını Van’ın Erciş ilçesinde tamamladıktan sonra 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne başladı, 1998 de mezun olduktan sonra sırasıyla;

-1998 – 2000 yılları arasında Ziraat Bankası Bireysel Bankacılık Merkezi’nde memur,

-2000 – 2003 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcılığı,

-2003 – 2012 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmeni, Anadolu Bölge Koordinatörü, Eğitim Müdürü ve Vergi Müfettişliği görevlerinde bulundu.

-2012 yılından beri İstanbul Denetim ve YMM A.Ş. bünyesinde ülkemizin sektöründe öncü birçok şirketine YMM olarak danışmanlık ve denetim hizmeti veren Karahan, halen resmi ve özel kurumlarda Türk vergi sistemi alanında eğitimler ve seminerler vermektedir.

2011-2012 yılında Beykent Üniversitesi Muhasebe bölümünde Yüksek lisansını tamamlayan Karahan, 2013 yılında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun eğitimlerini tamamlayarak Bağımsız Denetçi Ünvanını almıştır.
Elif Defne adında bir kız çocuğu babasıdır.