Doğan Erdem

1965 yılında Şereflikoçhisar`da doğdu. İlk ve orta öğreniminden sonra 1983 yılında ÖZEL YÜKSELİŞ KOLEJİ`ni bitirdi.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) İşletme Bölümü`nden mezun oldu. 1989 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörlüğü görevine atandı.

Gelirler Kontrolörlüğü görevi sırasında, finans, ticaret ve imalat sektöründe faaliyet gösteren pek çok büyük ve orta ölçekli şirketin vergi denetimi ve KDV iadesi açıdan teknik incelemesinde görev aldı.

Gelir idaresinin çeşitli birimlerinin teftişinin söz konusu olduğu programları yürüttü. Maliye Bakanlığı`nda çalıştığı sırada ülkemizin önde gelen ihtisas yayını VERGİ SORUNLARI DERGİSİ`nde Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunarak yayının yeniden yapılandırılmasında etkin rol aldı.

1997 yılı başında Türkiye`nin en büyük ihracat firması olan EGS DIŞ TİCARET A.Ş.`ne transfer oldu. Şirkette 2 yıl müddetince ihracat organizasyonu, imalatçı firmaların klasifikasyonu ve denetiminden sorumlu olarak Mali Kontrolörlük görevini sürdürdü. Şirketin yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.

Bu sırada finansal araçlar ve Amerikan Borsası konusunda araştırma ve eğitim maksadıyla Washington D.C.`de eğitim programlarına katıldı.

Avrupa topluluğu ve Türkiye`nin topluluk üyeliği konusunda sertifikalı programlarda yer aldı. Uluslararası İşletme konusunda yüksek lisans yapan Doğan ERDEM, “Dahilde İşleme Rejimi ve KDV`nin Yurtiçi Tecil-Terkin Uygulaması“ başlıklı master projesi makale olarak yayınlandı. Ayrıca çeşitli dergilerde de onlarca vergi, finans ve ekonomi üzerine makaleleri yayınlandı. Aynı konularda seminerler verdi. Hala mali hukuk konusunda Marmara Üniversitesi`nde doktora çalışması sürmektedir.

2009 yılında Doğan ERDEM`in “İda`nın Merhameti` adlı romanı yayınlandı. Roman edebiyat dergileri ve kitap tanıtım eklerinde olumlu eleştiriler aldı. Röportajları yayınlandı.

Fotoğrafçılığı da uğraşıları arasına katan Doğan ERDEM`in Beliz Öykü ve Özge Su adında iki kızı vardır.